سوالات متداول

سوالات متدوال

این زیرساخت فعلا به صورت پرایوت و خصوصی در حال توسعه هست تا ایرادات احتمالی آن شناسایی شده و سریعا برطرف شوند(از آنجایی که اعمال آپدیت در یک شبکه ی عمومی به مراتب سخت تر از یک شبکه ی خصوصی است این تصمیم اتخاد شده است)؛ به زودی اطلاعات فنی و ساختاری این زیرساخت و همچنین اکسپلورر شبکه در فصل اول سال 1399 در زیر دامنه explorer.neel.ir در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر نودهای این زیر ساخت به صورت کامل خصوصی و در دست تیم توسعه قرار دارند؛ به زودی و پس از پایان فاز خصوصی، شبکه نیل عمومی خواهد شد و امکان مشارکت در شبکه برای تمامی افراد ممکن می شود.

این بلاکچین با الگوریتم اجماع POET از عدم تخلف در شبکه اطمینان حاصل می کند که جزئیات الگوریتم آن در سطح وب موجود می باشد.

با در نظر گرفتن عمومی شدن بلاکچین در آینده نزدیک امکان تخلف برای این نودها ممکن نیست و در صورت وقوع چنین موردی شبکه نودها را وادار به اصلاح این ایراد خواهد کرد.

این شبکه از تکنولوژی اختصاصی IoB برای تبدیل یک به یک این رمزارزها به داخل شبکه خود استفاده میکند که api های درگاه های آن همزمان با عمومی شدن شبکه به همراه سایر داکیومنت در بلاگ نیل در دسترس قرار خواهد گرفت